مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

 

عرضه ی خودروهای پرنده در سال 2017

محققان یک شرکت در اسلواکی به دنبال تجاری‌سازی و آغاز فروش خودروی پرنده با نام آئروموبیل (AeroMobil) در سال 2017 هستند. این خودرو که بال‌های جمع‌شدنی دارد ،  قادر به حرکت در ترافیک شهری یا پرواز در آسمان از طریق برخاست و فرود در فرودگاه‌های جهان است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات به نقل از  Juraj Vaculik مدیر عامل شرکت AeroMobil  اعلام کرده که نمونه اولیه خودروی پرنده ساخت این شرکت آماده شده و خرید آن برای علاقمندان از سال  2017  ممکن می شود . این خودروهای هوشمند برای پرواز ، جهت یابی و رسیدن به مقصد نیازی به راننده ندارند .


Juraj Vaculik این محصول را انقلابی در حمل و نقل شخصی توصیف کرد که مشکلاتی همچون ترافیک ، ضرورت استفاده از فرودگاه و زیرساخت های بد و ضعیف حمل و نقل را برطرف می کند . به گفته وی ساخت خودروهای بدون نیاز به راننده که بر روی زمین حرکت می کنند تاحدی این مشکل را حل می کند . اما راه حل اصلی پرواز در آسمان است .
این شرکت از سال 2014 در تلاش برای ساخت این نوع خودروهای پرنده بوده و مدل جدید عرضه شده علاوه بر فرودگاه می تواند از زمین چمن هم برای نشست و برخاست استفاده کند . بنابراین زمین های چمن اطراف بزرگراه ها و پمپ  بنزین ها و ... برای آن قابل استفاده خواهند بود .
این خودروها ظرفیت دوسرنشین را دارند و مجهز به چتر نجات برای خروج اضطراری هستند . قرار است در آینده مدل دیگری از این محصول با ظرفیت چهار سرنشین عرضه شود . اطلاعات تکمیلی در مورد ویژگی های این خودرو و از جمله قیمت آن هنوز اعلام نشده است .

قیمت این خودروی پرنده که در اصل برای علاقه‌مندان به پرواز و طرفداران خودروهای لوکس ساخته شده حدود 200 هزار دلار  ( 656 میلیون تومان ) خواهد بود .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش