مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

بررسی هیوندا النترا 2016

جمعه 28 فروردین 1394

 

بررسی هیوندا النترا 2016

در نمایشگاه خودرو پاریس 2104 ، شاهد رونمایی از جدیدترین مدل ماشینهای تولید شده از کمپانی های معتبر در سال بودیم . یکی از این خودروها هیوندا النترا بود که توجه خیلی از شرکت کنندگان در این نمایشگاه را به خود جلب کرد .

سدان النترا یکی از محبوب ترین محصولات شرکت هیوندای  است که با توجه به قیمت مناسب و کارایی و طراحی خوب توانسته علاقه مندان و مشتریان زیادی برای خود دست و پا کند . حالا که زبان طراحی نسل دوم مجسمه سیال در محصولات هیوندای پیاده می شود ، النترا نیز بی نصیب نمانده و چهره آن به شدت تغییر خواهد کرد .
این همان روندی است که سوناتا و جنسیس هم طی کردند . النترا که نسخه کوچک شده سوناتا بود ، مانند آن در نسل جدید ، تغییراتی را شاهد خواهد بود . بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که طراحی اسپرت و فانتزی این خودرو کمی از حالت انتزاعی خارج شده و به سمت دنیای واقعی و طراحی لوکس و موقر تمایل پیدا کند .
 

 
اولین برداشت از طراحی النترای جدید با استفاده از زبان طراحی Fluidic Precision و با الهام از سوناتای 2015 با جلوپنجره ذوزنقه ای شکل مشبک بزرگ و چراغ های باریک  LED برای روز و چراغهای HID در جلو و عقب ماشین , سقف  آفتابگیر کابین و تغییراتی در خطوط بدنه که فضای بیشتری را برای مسافران تعبیه کرده اند توسط طراحان رندر شده است .
 

 
در زیر کاپوت نمی توان انتظار تغییراتی گسترده را داشت . اما با ترفندهایی کوچک ، میزان مصرف سوخت و آلایندگی خودروها کاهش خواهد یافت . موتور 1.8 و 2.0 لیتری نیز اصلی ترین گزینه های النترا باقی می مانند که 164 گشتاور نیرو انتقال می دهد . همچنین النترای 2016 از پلتفرم نسل فعلی استفاده خواهد کرد . با این حال تغییرات عمده ای نیز در آن صورت می پذیرد . انتظار می رود ، سختی و مقاومت شاسی برای بهبود عملکرد در تصادفات مورد توجه قرار گیرد .
 

 
هیوندا در این کلاس باید با مزدا 3 جدید که از نظر دینامیک رانندگی و طراحی در صدر این کلاس نشسته ، رقابت کند . خودروهای دیگر این رقابت ، شامل تویوتا کرولا ، فورد فوکوس ، کیا سراتو ، سوبارو ایمپرزا و شورولت کروز می باشند . مشاهده می کنید که النترا در محاصره چه گروه و رقبای سختی قرار گرفته است .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش