مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

 

رانای هیربیدی با نام دونیرو رونمایی شد

با حضور رییس جمهوری ، از خودروی سبز ایران‌خودرو با عنوان دونیرو به عنوان یکی از طرح های کلان ملی فناوری معاونت علمی ، رونمایی شد . دکتر روحانی در پایان جلسه روز چهارشنبه هیات دولت از دو دستگاه خودروی برقی - بنزینی رونمایی و در اقدامی نمادین در محوطه ساختمان مرکزی با یکی از این خودروها رانندگی کرد .

 

 

پیمان صالحی ، رییس مرکز طرح های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در توضیح این طرح ، بیان کرد :
خودروی دونیرو توسط شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو ( ایپکو ) و با کارفرمایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تولید و امروز با حضور رییس جمهوری ، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و اعضای هیئت دولت رونمایی شد .
خودروی دو نیرو ، هیبریدی است و با نیروی برق کار می کند و در صورت شارژ کامل باطری تا مسافت 85 کیلومتر حرکت می کند . همچنین در این خودرو موتور بنزینی طوری طراحی شده است که از این موتور تنها برای شارژ باطری استفاده می شود و برای حرکت خودرو کاربردی ندارد .

.


صالحی در خصوص اهداف ساخت این خودرو، گفت : خودروی دو نیرو یک خودروی دوستدار محیط زیست است و برای حفظ محیط زیست کاربرد دارد و باعث کاهش آلایندگی های محیطی نیز می شود . رییس مرکز طرح های کلان ملی فناوری معاونت علمی درباره اعتبار این طرح ، بیان کرد : با مشارکت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران 90 میلیارد ریال برای این طرح کلان ملی هزینه شده است .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش