مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

بوی بد دهان فاجعه و مصیبت نیست ! در بیشتر موارد این بوی ناخوشایند به علت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ایجاد می‌شود که ما در اینجا شما را با 5 روش موثر برای مقابله با این معضل آشنا میکنیم !

برای آشنایی با این روش ها در ادامه مطلب با ما همراه باشید . . .

1 . حواستان به پوسیدگی دندان ها باشد !

در 70% موارد ، بوی بد دهان در ارتباط با مشکلات دهانی است ؛ از جمله : مشکلات لثوی ، پوسیدگی ها ، آبسه ، پریودنتیت و ... . باکتری هایی که بین دندان ها جمع می‌شوند ، ترکیبات گوگردی قابل تبخیر و تهوع آوری تولید می‌کنند ... . بنابراین ، حتی اگر رفتن به مطب دندانپزشک برایتان چندان خوشایند نیست ، با این حال معطلش نکنید !

2 . دندان هایتان را بشویید !

ایده آل این است که بعد از هر وعدۀ غذایی دندان ها را بشویید ، اگر نمی توانید ، حداقل صبح و شب این کار را انجام دهید . مسواک تان را هر دو ماه یک بار عوض کنید ؛ و یک نکتۀ بسیار مهم و کلیدی ، استفاده از نخ دندان را فراموش نکنید ، استفاده از نخ دندان مانع از بروز پوسیدگی در گوشه و کنار دندان ها که در دسترس مسواک نیست ، می‌شود .

ضمناً اگر از پروتز دندان استفاده می‌کنید ، خارج کردن خرده ریز مواد غذایی از زیر پروتز بسیار مهم است ، زیرا آنجا هم محل بسیار خوبی برای استقرار پیدا کردن باکتری هاست ... . شستشوی دهان و دندان را پس از مسواک زدن ، با یک محلول شوینده کامل کنید تا دهان تان ضد عفونی شود .

3 . ساییدن و پاک کردن زبان !

بزاق نقش مهمی در پاکسازی باکتری هایی که به طور طبیعی در دهان تان وجود دارند ، بازی می‌کند . از آنجایی که در طول شب ، ترشح بزاق کم می‌شود ، طبیعی است که طی این ساعات ، باکتری های زیادی روی زبان جمع شوند . تحقیقات نشان داده اند که ممکن است ، بوی بد دهان مرتبط با این تجمع باکتریایی باشد . در این مورد ، می‌توانید با ساییدن زبان ، این باکتری ها را حذف کرده و در نهایت بوی نامطبوعی را که به این دلیل ایجاد شده، از بین ببرید .

4 . آدامس !

اگر واقعاً نمی‌توانید دندان هایتان را مسواک بزنید ، می‌توانید آدامس بجوید به شرطی که بدون شکر و کمی معطر باشد ! در واقع ، فایده اش ناشی از جویدنش است ! شما آدامس را می‌جوید و دهان تان بزاق بیشتری ترشح می‌کند و به این ترتیب دندان هایتان پاک می‌شوند . خوردن یک سیب هم همین تأثیر را خواهد داشت .

5 . غذای مناسب ؟

برخی مواد غذایی بیشتر از بقیه مستعد بد بو کردن دهان شما هستند . به ویژه خوراکی هایی مثل پیاز ، سیر و ادویه جات . به علاوه ، استفاده از آب به میزان کافی ، هم مهم است . عادت کنید که قبل از رفتن به رختخواب آب زیادی بنوشید ، نوشیدن آب زیاد مانع از ایجاد بوی بد دهان بعد از بیداری از خواب می‌شود . در نهایت هم ، برای رفع کامل این مشکل ، الکل و سیگار را کنار بگذارید .

سخن پایانی : در آخر ، اگر با انجام تمام این اقدامات ، نتیجه نگرفتید ، با پزشک تان صحبت کنید . اگر تمام اصول بهداشت دهان و دندان را رعایت کردید و بوی بد دهان تان همچنان باقی ماند ، علت را باید در جای دیگری جستجو کرد . در این زمینه ، حتماً باید از پزشک تان کمک بگیرید .

عفونت های بینی و گلو ( آنژین ، سینوزیت ، التهاب پرده مخاطی بینی و ...) ، مشکلات گوارشی ( رفلاکس معده - مری ، ترشح بیش از حد اسید معده ، عفونت های ریوی ... ) و بسیاری دلایل دیگر ممکن است باشند ، از عوامل ایجاد بوی نامطبوع دهان باشند !

در این موارد ، تنها درمان بیماری است که می‌تواند فرد را از شر این مشکل آزار دهنده خلاص کند . از سوی دیگر ، بیش از 300 دارو نیز می توانند علت بدبو شدن دهان باشند ، بنابراین اگر داروی خاصی هم مصرف می‌کنید ، در این مورد هم به پزشک تان توضیح دهید .

در نتیجه ، اگر دهان تان بوی بدی می‌دهد نباید به خاطر آن خجالت بکشید ؛ این مشکل یک فاجعه نیست ! در بیشتر موارد ، مراجعه به مطب دندانپزشک برای رفع این مشکل کفایت می‌کند !

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش