مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

10 راه موثر درمان تعریق زیاد بدن

چهارشنبه 11 اسفند 1395

تعریق بدن به طور متعادل مفید بوده و منجربه سم زدایی بدن میشود ! ولی تعدادی از افراد از حد متعادل خود بیشتر دچار تعریق شده و ممکن است با مشکلاتی از جمله بد بویی مواجه شوند که در این بخش شما را با 10 روش کاملا طبیعی و موثر برای مبارزه با این مشکل و درمان آن آشنا می نماییم !

برای آشنایی با این روشها در ادامه مطلب باما همراه شوید . . .

1 - برگ مورد : پاشیدن پودر برگ تازه خشک شده گیاه مورد با شستشوی پوست با آب دمکرده غلیظ . برگ مورد به علت دارا بودن تأفن فراوان و خاصیت قابض غدد عرق بودن ، تعریق زیاد پوست را کنترل نموده و اسانس معطر آن باعث خوشبویی بدن می شود .


2 - برگ شیرین بیان : دمکرده غلیظ برگ تازه شیرین بیان ( حدود 50 گرم در یک لیتر آب جوش که به مدت 15 دقیقه دم کشیده باشد ) را جهت شستشوی موضع عرق روزی 3 - 2 بار استفاده نمایید تا از بوی بد عرق رهایی یابید .

3 - برگ حنا : پودر برگ حنا به تنهایی یا همراه با پودر برگ سدر یا جوش شیرین ، با اثر خنک کنندگی پوست و کم کردن فعالیت غدد عرق به رفع بدبویی پوست کمک می کند . می توان حنا را با جوشانده سماق یا سرکه خمیر کرده به موضع عرق مالیده و نیم ساعت بعد با آبغوره یا سرکه رقیق شده موضع را شستشو داد .

4 - مریم گلی : از این گیاه می توان به صورت جوشانده و همراه با گل ختمی و زوفا ، شربت خوراکی تهیه کرد و روزی 2 مرتبه میل نمود تا در کاهش تعریق بدن اثر گذارد . همچنین پاشیدن پودر آن زیر بغل یا داخل کفش یا شستشوی موضع عرق با دمکرده غلیظ آن در رفع بدبویی و خوشبو نمودن پوست مؤثر است .

5 - مازو : تأفن فراوان این گیاه ، آنرا جزو قابض های قوی قرار داده که استفاده از پودر یا دمکرده غلیظش به کسانی که از زیادی ترشح غدد عرق پوست شاکی اند توصیه می شود .

همچنین می توان 100 گرم میوه مازوی خشک را سائیده با 50 گرم پودر مردار سنگ و 10 گرم پودر زاج سفید مخلوط کرده روزانه داخل کفش یا زیر بغل استعمال نمود و پس از نیم ساعت با دستمال پاک کرد .

6 - پوست و برگ گردو : برگ گردو دارای خاصیت ضد میکروبی قوی می باشد لذا شستشوی موضع با خیسانده یا دمکرده غلیظ برگ تازه گردو در رفع بدبویی پوست مؤثر است . پوست سبز گردو نیز به علت دارا بودن تأفن فراوان و قابض بودن درکنترل ترشح عرق بسیار مفید است . می توان مخلوط پودر برگ گردو ، پودر پوست گردو ، مردار سنگ و حنا به نسبت مساوی تهیه نمود و روی موضع عرق پاشید .

7 - نعناع : استفاده خوراکی از برگ تازه نعناع یا عرق آن در رفع بدبویی دهان بسیار مؤثر است . همچنین استفاده از محلول دمکرده نعناع جهت شستشوی پوست بدن علاوه بر رفع بدبویی و کم کردن ترشح غدد عرق باعث خوشبو شدن بدن نیز می شود .

8 - برگ سیب : استفاده از دمکرده برگ تازه درخت سیب به عنوان محلول شستشوی بدن در کاهش بوی بد عرق نقش مؤثری دارد خصوصاً اگر این دمکرده همراه کمی سرکه استفاده شود .

9 - گلسرخ : گذاشتن گلبرگهای تازه گلسرخ روی موضع عرق یا شستشوی بدن با گلاب یا پاشیدن پودر گلسرخ زیر بغل و داخل کفش از دیگر روشهای سنتی درمان تعریق محسوب می شود .

10 - رزماری : این گیاه که به اکلیل کوهی نیز شهرت دارد ، در کاهش تعریق بدن اثر بسزایی دارد . می توان ترکیبی از 50 گرم پودر برگ رزماری و 200 گرم پودر بچه ( تالک) تهیه نمود و روزی 3 - 2 بار به محل عرق پاشید .سخن پایانی : علاوه بر گیاهان دارویی مذکور ، استفاده از جوش شیرین ، گل ارمنی ، زاج سفید و مردار سنگ نیز که در واقع جزو مواد معدنی دارویی هستند در درمان تعریق و بوی بد آن مؤثر است .

گل ارمنی یا همان خاک ارژیل ، نوعی گل رس خالص ورز داده شده است که در التیام زخم و ضد عفونی کردن پوست و رفع بوی بدن مؤثر است . طرز استفاده از این ماده معدنی به این صورت است که می توان آن را به صورت خشک به تنهایی یا ترکیب با پودر نعناع و گلسرخ روی موضع عرق پاشید یا به صورت محلول با مقداری آب و سرکه به صورت گل شل درآورده روزی نیم ساعت روی موضع عرق گذاشت .

پاشیدن پودر شیرین بیان به داخل کفش یا روی مواضع عرق در کاهش ترشحات و رفع بوی بد آن مؤثر است . استفاده از مردار سنگ و زاج سفید نیز به تنهایی یا در ترکیب با مواد ضدعرق مذکور در بندهای قبلی نیز از دیگر راههای توصیه شده در طب سنتی جهت درمان تعریق و بدبویی بدن است .

سلامت" target="_blank">سلامتی شما آرزوی ماست :)

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش