مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

راه های درمان سکسکه

جمعه 29 بهمن 1395

به طور حتم هر یک از شما حداقل یک بار سکسکه را در طول زندگی خود تجربه کرده اید و در جهت رفع آن نیز تلاش کرده باشید سکسکه در حقیقت درمان قطعی ندارد ولی در اینجا 15 روش برای شما معرفی میکنیم تا بتوانید ازین پدیده ی عذاب آور رهایی یابید

برای آشنایی با این راه ها در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید . . .

1 - نفس خود را نگاه دارید و تا 10 بشمارید .

2 - داخل یك كیسه كاغذی تنفس كنید ( كیسه پلاستیكی به دلیل احتمال چسبندگی آن به بینی ، خصوصاً در اطفال به هیچ عنوان توصیه نمی شود ) .

3 - انگشت شست خود را بین دندان ها و لب بالا قرار دهید ، سپس لب بالا را با انگشت سبابه خود ، درست در زیر سوراخ بینی سمت راست، فشار دهید .

4 - یك لیوان آب را به سرعت بنوشید ، باوری قدیمی وجود دارد مبنی بر اینكه نوشیدن هفت جرعه ( قلپ ) آب سكسكه را متوقف می كند .

5 - نان خشك یا یخ خرد شده ، قورت دهید .

6 - زبان خود را به ملایمت بكشید .

7 - یك قاشق چای خوری شكر خشك بخورید .

8 - بازی پول من را تو برداشتی ؟ را به منظور پرت كردن حواس فرد انجام دهید .

9 - ترساندن ناگهانی فرد مبتلا می تواند مؤثر باشد ( به این شرط كه فرد دچار مشكلات بعدی نشود ! )

10 - در برخی مطالب ، به گذاشتن یخ و لیمو روی زبان برای متوقف كردن سكسكه ، اشاره شده است .

11 - گذاشتن ژله انگور در زیر زبان

12 - بو كردن موادی كه بوی نافذی دارند .

13 - در صورتی كه آئروفاژی ( AEROPHAGIA )علت ایجاد سكسكه است ، فرد باید از صحبت کردن در حین صرف غذا خودداری كند ، غذا را به خوبی جویده و با استرس و اضطراب آن را صرف نكند . ( آئروفاژی عبارتست از به درون کشیدن غیر عادی و بیش از اندازه ی هوا به داخل ریه ها ) .

14 - مصرف حجم كم غذا و پرهیز از خوابیدن پس از غذا خوردن ، برای درمان سكسكه با علت رفلاكس معده ( REFLEX ) ، موثر است . غذای پر چرب ، نوشابه های گازدار ، پیاز خام ، مركبات و حتی سیگار كشیدن ، سبب تشدید رفلاكس معده می شود .

15 - داروهایی هم برای درمان سكسكه معرفی شده اند كه سردسته داروهای مؤثر در درمان سكسكه " كلروپرومازین " است كه هم به شكل قرص و هم به صورت آمپول وجود دارد ؛ البته این دارو از انواع داروهای اعصاب است و ظاهراً به این دلیل تجویز می شود كه سكسكه یك رفلكس عصبی است . اماباید به خاطر داشته باشید كه درمان های دارویی را هرگز بدون تجویز پزشك استفاده نكنید ، زیرا عوارض جانبی دارد .

سخن پایانی : به طور كلی سكسكه معمولاً حالت خوش خیم داشته و با درمان های خانگی برطرف می شود ، در مواردی هم كه به طول بیانجامد یا به درمان های معمولی جواب ندهد ، معمولاً با دخالت پزشك برطرف خواهد شد .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش