مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

اولین نقاشی

یکشنبه 04 بهمن 1394

آیا میدانید اولین نقاشی ها در کجا و به چه صورت پدید آمدند ؟ و یا نحوه ی تحولشان به چه صورت بوده تا به اینجا رسیده اند ؟ و با در رابطه با چه موضوعاتی رسم میشدند ؟

برای رسیدن به پاسخ این سوالات و اطلاعات دیگر در این باره در ادامه مطلب با ما همراه باشید...

بسیاری از نقاشان امروزی در نقاشی هایشان كوششی برای نشان دادن دنیای اطرافشان به كار نمی برند . اما از زمانی كه بشر شروع به نقاشی تصاویر كرد این درست همان كاری بود كه می خواست انجام دهد . همان چیزی را كه چشم می دید ، نقاشی می كرد . بنابراین در غارها ، جائی كه بشر اولیه ، در هزاران سال پیش می زیست ، نقاشی هائی پیدا شده است كه تصاویری را از حیوانات به طور خیلی زنده نمایش می دهد . این نقاشی ها به وسیله بشر عهد حجر قدیم قاره اروپا انجام شده است . هزاران سال بعد ، نقاشی هنوز هم نمایش دهنده زندگی بود . مصری ها عقیده داشتند كه بعد از مرگ ، زندگی دیگری نیز وجود دارد . بنابراین روی دیواره های قبورشان ، تصاویری از هر چیزی كه در زندگی روزمره شان می گذشت می كشیدند : اشكال زنان ، مردان ، كودكان و حیوانات و یا قایق ها و از این قبیل چیزها . 

بیشتر هنرمندان ، در هر عصری، احتمالاً به غیر از چینی ها ، یونانی ها بوده اند كه در حدود ۵۰۰ سال پیش از میلاد در اوج افتخار بودند . هدف آنها در مجسمه سازی نوعی تقلید از زندگی بوده است . البته در شكل كامل یا مطلوب آن . ظهور مسیحیت ، كه از خاور نزدیك سرچشمه گرفته ، تغییر و تحولی شگرف در هنر نقاشی پدید آورد و طبیعت گرائی هنر قدیم ، جای خود را به شیوه های شرقی داد ، با طرح هائی یكنواخت و « سمبولیزم » .

در قرون وسطی ، كه بین سال های ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ به طول انجامید ، هنر نقاشی آبرنگ روی گچ كه « فرسكو » نامیده می شد و كتاب های خطی با آرایش و تزئین ، تكامل بیشتری یافت . « فرسكو » عبارتست از نقاشی با قلم مو روی گچ تازه و مرطوب ، به طوری كه وقتی گچ خشك شد ، این نقاشی دائمی جزئی از دیوار محسوب می شود . در این دوره تصویر كشی كتاب های خطی ، یا كتاب های دیگر ، به وسیله راهبان انجام می گرفت . این هنرمندان ، استادانه ادبیات یا نقاشی هائی می آفریدند كه حاوی تصاویر تمام صفحه ای بود .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش