مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

اولین باغ وحش

چهارشنبه 30 دی 1394

همین طور که میدونین باغ وحش جایی است که حیوانات زنده در آنجا نگهداری شده و به معرض نمایش گذاشته میشوند ولی آیا میدانید اولین باغ وحش در چه تاریخ و توسط چه کسی و درکجا ساخته شد ؟

پس برای دانستن جواب این سوالات و مطالب دیگر در این مورد در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید...

باغ وحش عبارت است از محلی كه انواع حیوانات زنده در آنجا نگهداری شده و به معرض نمایش گذارده می شوند . چرا اصلاً حیوانات وحشی را در باغ وحش نگاه می داریم ؟ بزرگترین دلیل این موضوع این است كه بیشتر مردم ، به حیوانات خیلی علاقه و توجه دارند . دلیل دیگرش این است كه بسیاری از علما با مطالعه در زندگی حیوانات می توانند خیلی چیزهای با ارزش و جالبی فرا گیرند .

اولین باغ وحش دنیا تا آنجا كه می دانیم ، در زمانی خیلی قدیم یعنی تقریباً حدود ۱۱۵۰ قبل از میلاد مسیح ، به وسیله یكی از امپراطوری های چین به وجود آمد ؛ كه در این باغ وحش انواع مختلف گوزن ، پرنده و ماهی نگهداری می شد . با وجود این كه ، این باغ چیزی شبیه همین باغ وحش های امروزی ما بود ، در ضمن دارای یك دروازه بزرگ بود كه راه ورودی آن به شمار می رفت . درِ این باغ وحش ، احتمالاً بر روی مردم عادی باز نبوده است ؛ یعنی برای استفاده عموم نبوده و اختصاصاً فقط برای سرگرمی خود امپراطور و درباریان درست شده بود . 

برای این كه ، در آن زمانها ، گردآوری و نگاهداری این حیوانات برای باغ وحش ، خیلی خرج بر می داشت ، بنابراین باغ وحش ها در دوران باستانی ، متعلق به پادشاهان و اشخاص خیلی ثروتمند بوده است و بسیاری از آنها صاحب مجموعه هائی از پرندگان ، ماهی ها و انواع دیگر حیوانات كمیاب و نادر بوده اند . 

اولین باغ وحش عمومی دنیا ، در سال ۱۷۹۳ در پاریس به وجود آمد كه درحقیقت یك باغ نباتات بود . این باغ وحش علاوه بر حیوانات ، شامل یك موزه و یك باغ گیاه شناسی هم بود .

بزرگترین باغ وحش بعدی دنیا در سال ۱۸۲۹ در « ریجنت پارك » لندن به وجود آمد . بعداً نوبت « باغ وحش برلین » می رسد كه در سال ۱۸۴۴ ایجاد شد كه یكی از زیباترین و جالب ترین باغ وحش های دنیا در نوع خودش می باشد . 

سایر باغ وحش های دیدنی هم در انگلستان ایجاد شده اند . به طور مثال در باغ وحش « ویپسنبد » و در « بلفوردشایر » انواع حیوانات از گوشه و كنار دنیا ، آزادانه در محوطه بزرگ باغ وحش مشغول زندگی و گردش و راه رفتن هستند و فقط با تنها موانعی كه روبرو می شوند ، حصارهای ایمنی است كه در اطراف محل زندگیشان ساخته شده است .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش