مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

آیا میدانید اولین اتوموبیل توسط چه کسی و در چه تاریخی ساخته شد ؟ و یا دوس دارین با تاریخچه ی این وسیله ی دوست داشتنی آشنا شوید ؟

پس اگه واستون جالبه و دوس دارین بدونین در ادامه ی مطلب با ما همراه باشین...

تعیین قطعی این موضوع كه اولین بار چه كسی ماشین بنزینی را ساخت ، مشكل است . ولی تا آنجایی كه می دانیم شخصی آلمانی به نام « گوتلیب دیملر » اولین اتومبیل بنزینی را در سال ۱۸۸۷ ساخت . در همان سال ، دو نفر فرانسوی یك « كلاچ » و یك « گیربكس » را به ثبت رساندند ، كه پایه گذاری نوعی كلاچ و گیربكس بود كه هم اكنون در بیشتر اتومبیل های انگلیس به كار می رود . امروزه ، البته بعضی از اتومبیل های انگلیسی دنده ی اتوماتیك دارند كه این كیفیت در اتومبیل های آمریكائی رایج تر است . 

یكی از بزرگ ترین پیش قدمان انگلیسی در راه تكامل اتومبیل ، شخصی به نام « لانچستر » بود كه اولین اتومبیلش را در سال ۱۸۹۵ به بازار عرضه كرد .

دو بدعت تازه در اتومبیل ساخت آقای لانچستر با یك دیگر تركیب شده بود ، یكی تایرهای بادی و دیگر چرخ های پره دار . بعد از این تاریخ اقداماتی كه در راه تكامل این وسیله نقلیه انجام گرفت بیشتر در جهت سریعتر شدن حركت آن بود . البته ایجاد علاقه مندی در سرمایه گذاران و ترغیب آنان برای تولید این وسیله نقلیه نو ظهور خیلی مشكل بود . تا این كه یك مخترع جوان آمریكائی به نام « هنری فورد » اتوموبیلی طرح ریزی كرد كه با قیمتی مردم پسند عرضه شد . اتومبیل سواری در آن روزگارها ، یعنی موقعی كه اتومبیل یك چیز كاملاً نو و جدید بود از امتیازات خاص طبقه ثروتمند محسوب می شد .  

بنابراین آزمایش فورد جوان خیلی موفقیت آمیز شد ، و این پیشقدمی او در حقیقت باعث تأسیس بسیاری از كارخانه های بزرگ اتومبیل سازی در دنیا گردید . طرح ماشین فورد نه تنها باعث شد اتومبیل با بهای نسبتاً ارزان تری عرضه گردد . بلكه باعث شد ماشین های معتبری هم در سراسر دنیا در دسترس مردم قرار گیرد . فورد معتقد بود كه دو اصل در صنعت اتومبیل بسیار مهم است اولی استاندارد كردن و دومی تولید انبوه است .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش