مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

شاید بارها شده باشه که از بدشانسی خودتون شکایت کرده باشین و خودتون رو بدشانس ترین آدما بدونین

حالا ما نیز در این مقاله قصد داریم شما رو با بدشانس ترین افراد تاریخ آشنا کنیم تا شاید نظرتون در مورد بدشانس بودنتون عوض شد

در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید...

توتوما ياماگاتچي ( Tsutomo Yamaguchi ) :

اين مرد ژاپني  كه اكنون 93 سال سن دارد ، يكي از بدشانسترين آدمهاي تاريخ  به شمار ميرود . در زمان جنگ جهاني دوم ، اولين بمب هاي اتمي تاريخ بر روي شهرهاي هيروشيما و ناكازاكي انداخته شدند و ياماگاتچي در زمان هر دو بمباران اتمي ، در اين دو شهر حضور  داشت . در 6 آگوست 1945 ، ياماگاتچي براي انجام يك ماموريت كاري  عازم هيروشيما شد . هنگامي كه قصد داشت از قطار پياده شود ، ناگهان اولين بمب اتمي تاريخ در اين شهر و در 2 كيلومتري او انداخته شد و فاجعه ي وحشتناكي را به بار آورد . ياماگاتچي در اثر اين انفجار پرده ي گوشش پاره و دچار نابينايي موقت شد . او پس از گذراندن يك شب در پناهگاه حمله هوايي ، تصميم گرفت كه از ماموريت خود صرف نظر كند و به شهر خود بازگردد . سه روز پس از اين حادثه ، ياماگاتچي در دفتر رئيس خود ، مشغول صحبت با او بود كه  ناگهان دومين بمب اتمي تاريخ بر روي اين شهر ، ناكازاكي ، و اين بار هم در فاصله  2 كيلومتري از او انداخته شد و اين شهر را نيز ويران كرد . ياماگاتچي از اين دو انفجار جان سالم به در برد و از آن پس به يكي از مخالفان  سرسخت بمب هاي اتمي تبديل شد . او كتاب هاي بسياري را در مورد تجربيات خود نوشته  است تا افكار عمومي را نسبت به خطرات بمب هاي اتمي آگاه كند .

روي ساليوان ( Roy Sullivan ) :

يكي ديگر از بدشانسترين آدمهاي جهان است . او  هفت بار دچار صاعقه زدگي شده است . احتمال وقوع صاعقه زدگي 1 در 3000 است بنابراين احتمال اينكه فردي هفت بار دچار آن شود 1 در 2200000000000000000 0000  است . وي از اين صاعقه زدگي ها جان سالم به در برد اما در سن 71 سالگي با شليك  يك گلوله به زندگي خود پايان داد .

آن هودجز ( Ann Hodges ) :

اين زن آمريكايي نيز يكي از بدشانس ترين آدم هاي  تاريخ به حساب مي آيد . در 30 نوامبر ، تكه اي از يك شهاب سنگ سقف خانه او را  سوراخ كرد و دقيقاً با او كه بر روي مبل دراز كشيده بود برخورد كرد . اين حادثه  براي همه اتفاق نمي افتد و آن اولين انسان تاريخ بود كه آن را تجربه كرد .

وايلت جسوپ ( Vielet Jessop ) :

يكي ديگر از آدم هاي بدشانس اين روزگار است . حادثه اي را كه قطعاً هيچ يك از ما تجربه نكرده ايم او سه بار تجربه كرده است . داستان وايلت از آنجا شروع مي شود كه او به عنوان مهماندار در سال 1891 در كشتي « المپيكآ » مشغول به كار مي شود . در 20 سپتامبر همين سال اين كشتي طي يكي از سفرهاي خود با ناوگان ارتش بريتانيا برخورد ميكند و غرق ميشود . همه مسافران و  خدمه ي اين كشتي كه وايلت نيز در ميان آنان بوده ، نجات مي يابند . پس از اين حادثه وايلت تصميم ميگيرد شانس خود را در كشتي بزرگتري كه سازندگان آن معتقد  بودند هيچ چيز نميتواند آن را غرق كند ، امتحان كند . وايلت در كشتي تايتانيك به عنوان مهماندار مشغول به كار اين كشتي در اولين سفر خود با يك كوه يخ برخورد كرد و غرق شد . در حالي كه تايتانيك غول پيكر در حال  فرو رفتن در آبهاي اقيانوس اطلس شمالي بود ، وايلت توانست خود را به يكي از  قايق هاي نجات برساند و خود را نجات دهد . اما ماجرا همين جا ختم نمي شود . چند سال بعد او به عنوان پرستار در كشتي « بريتانيكاآ » مشغول به كار شد . اين  كشتي نيز طي يكي از سفرهاي خود با يك مين دريايي برخورد ميكند و غرق مي شود . اين بار از قايق هاي نجات خبري نبود و وايلت براي نجات جان خود مجبور شد كه به  درون آب بپرد . هنگام پرش ، سر با قسمتي از كشتي برخورد ميكند و از هوش ميرود . وقتي به هوش مي آید متوجه ميشود كه صحيح و سالم به خشكي رسيده است . وايلت در سال 1971 در اثر ايست قلبي درگذشت و پيكر او را به دريا سپردند .

جيسن و جني لارنس ( Jason and Jenny  Lawrence ) :

اين زوج انگليسي در طول زندگي مشترك خود شاهد سه تا از بزرگترين حملات تروريستي جهان بوده اند . حادثهي 11 سپتامبر را حتما به ياد داريد . اين زوج روز  11 سپتامبر در حال گذراندن تعطيلات در نيویورك بودند كه بدترين حمله تروريستي  تاريخ آمريكا را با چشمان خود مشاهده كردند . چهار سال بعد ، در 7 ژوئن 2005 اين زوج در لندن ، شاهد بدترين حمله تروريستي  تاريخ انگليس بودند در پي انفجار چندين بمب در مترو لندن 52 نفر جان باختند . سه سال پس از اين حادثه ، اين بار اين زن و شوهر به شهر بمبئي در هند سفر كردند . در آنجا نيز اين زوج بدشانس شاهد بدترين حمله تروريستي تاريخ هند بودند : در پي انفجارها و تيراندازي هاي فراوان صدها نفر كشته شدند . اگرچه در ابتدا عنوان كرديم كه اين افراد بدشانس ترين آدم هاي تاريخ به حساب  مي آيند اما از طرفي خوششانسترين افراد نيز هستند چرا كه همگي از همه ي اين حوادث جان سالم به در ببرند .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش