مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

این روزا دست هر فردی حداقل یک گوشی موبایل میبینیم که در حال ارسال پیام چه ارسال اس ام اس چه ارسال پیام در مستجر های ویژه ی موبایل مثل ، لاین ، تلگرام ، بیتالک و ... که این خود به دلیل آنکه بیشتر متن پیام توسط انگشت شست تایپ میشود ، این انگشت را با تهدید روبرو ساخته .

برای آشنایی با این تهدیدا و عوارض در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید...

در چند ساله اخیر ، SMS یا همان پیامک ، طرفداران زیادی در میان دارندگان تلفن همراه پیدا كرده است ، به طوری كه شست همانند زبان در تمام متن به ارگان برقرار كننده ارتباط تبدیل شده است .

بیش از ۷۲ درصد مردم در اروپا تلفن همراه دارند . SMS از جمله كاربردهای اصلی تلفن همراه است . ( علاوه بر آن امروزه که با حضور و رشد شبکه های اجتماعی این پدیده بیشتر شده است )

در انگلستان ماهانه بیش از یك میلیارد پیام كوتاه ارسال می شود . در فرانسه نیز در روز اول ژانویه سال ۲۰۰۶ ، ۳۵ میلیون SMS ارسال شد . در میان دارندگان تلفن همراه جوانان بیش از هر كس دیگری از طریق SMS رابطه برقرار می كنند . ۹۰ درصد نوجوانان ترجیح می دهند به جای صحبت كردن ، با پیام كوتاه با هم رابطه برقرار كنند . ۷۸ درصد فرانسویان ۱۸ تا ۲۴ ساله عادت دارند با SMS ارتباط برقرار كنند . ۸۰ درصد افراد زیر ۴۵ سال نیز گمان می كنند كه پیام كوتاه بهترین راه استفاده از تلفن همراه است .

جالب است بدانید كه زنان بیش از مردان SMS می فرستند . از سوی دیگر ، تنها یك سوم SMSها كاربرد كاری دارند و حدود دو سوم آنها پیام های عاشقانه ، دوستانه یا خانوادگی است . طبق تحقیقی كه در مجله انگلیسی زبان به چاپ رسیده است ، در عصر حاضر استفاده دائمی از تلفن همراه و بسیاری از بازی های ویدئویی باعث جهش ریختی انگشتان دست نسل جدید شده است . شست ، پركاربردترین انگشتی است كه مورد استفاده قرار می گیرد . این تحقیق كه در ۹ شهر بزرگ جهان از جمله لندن ، پكن ، شیكاگو و توكیو انجام شده، نشان می دهد كه شست تبدیل به قوی ترین و پركاربردترین انگشت در افراد زیر ۲۵ سال شده است و این امر بیشتر به دلیل استفاده از آن در ارسال پیام های كوتاه و بازی های الكترونیكی است . به نظر می رسد نسل جدید به گونه ای متفاوت و بی رویه از شست های خود كار می كشند ، در حالی كه افراد بالای ۲۵ سال كه معمولا به طور مرتب نیز از تلفن همراه استفاده نمی كنند ، از تمامی انگشتان خود برای تایپ كردن حروف و یا شماره گرفتن روی تلفن همراه استفاده می كنند . 

خطرات SMS : انگلیس از جمله كشورهایی است كه مردم آن به دلیل ارسال SMS فراوان دچار آسیب در ناحیه دست و به ویژه شست شده اند . به نظر می رسد بالا رفتن ارسال SMS در سطح جهان موجب افزایش ابتلای افراد به نشانگان " آسیب كشیدگی مكرر RSI " شده است . جالب است بدانید كه روزانه در انگلیس 93/5 میلیون SMS ارسال می شود . ۱۲ درصد جمعیت انگلیس اعتراف كرده اند كه حداقل روزی ۲۰ SMS می فرستند و ۱۰ درصد افراد نیز گاهی روزانه ۱۰۰ SMS ارسال می كنند .  

طی 7 ساله اخیر تعداد افرادی كه به دلیل استفاده از تلفن همراه دچار ناراحتی انگشتان دست و به ویژه شست شده اند ، 45 درصد افزایش داشته است . هر ساله 3/8 میلیون نفر از ناراحتی های دست كه تنها وابسته به كاربرد تلفن همراه است ، می نالند . از نظر روانی نیز SMS آسیب رسان است . بسیاری از افراد جامعه گریز ، به جای درمان ضعف خود ، از SMS كمك می گیرند و در حقیقت مردم گریزتر می شوند .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش