مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

 

بهترین نوشیدنی ها پس از تمرین ورزشی

آب یکی از بهترین نوشیدنی هایی است که پس از انجام تمرینات ورزشی کم آبی بدن را جبران میکند ، اما نوشیدنیهای زیر علاوه بر هیدراته شدن بدن برخی مزایای تعجب آوری نیز دارند .  

آب هندوانه : آب هندوانه به کاهش دردهای عضلانی بعد از تمرین کمک میکند . پژوهشهای منتشر شده در مجله کشاورزی و بیوشیمی مواد غذایی نشان میدهد اسید آمینه « السیترولین » که به مقدار فراوان در هندوانه یافت میشود در بهبود ضربان قلب و درد عضلانی مؤثر است .  

آب گوجه فرنگی : آب گوجه فرنگی غنی از لیکوپن بوده و این آنتی اکسیدان طبیعی نقش فوقالعادهای در حفاظت قلب و عروق و کاهش آسیب عضلانی ناشی از ورزش دارد .  

آب گیلاس : بر اساس یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله طب ورزش در انگلیس آب گیلاس درد عضلات آسیب دیده در طول تمرین ورزشی را کم میکند . شهد گیلاس انتخاب خوبی برای تهیه نوشیدنی خوش طعم است .  

شیر : با توجه به گزارش های انجمن بین المللی ورزش و تغذیه ، شیر علاوه بر هیدراته کردن عضلات بدن سنتز پروتئین ها را در عضلات افزایش داده و بدین ترتیب قدرت و استقامت بدن را زیاد میکند .  

اسانس نعناع : مصرف اسانس نعناع همراه با آب به مدت 10 روز تأثیر مطلوب و مثبتی در فشار خون گذاشته و عملکرد ورزشی و توانایی تنفس در طول تمرین را افزایش میدهد .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش