مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

 

موثرترین راه های درمان پشه زدگی

اغلب اوقات لحظه ای که پشه ما را نیش میزند ، متوجه آن نیستیم اما عوارض آزاردهنده و خارشهای مکررِ متعاقب آن ، واقعا کلافه کننده است . در این مواقع روش های آسان و قابل دسترسی وجود دارند که افراد میتوانند با کمک آنها ، خارش و التهاب ناشی از پشه گزیدگی را با سرعت بیشتری تسکین دهند .    

بیشتر پشه گزیدگی ها برای سلامت" target="_blank">سلامتی ضرری ندارند و به طور معمول با تورم و خارش همراه هستند که پس از چند ساعت ، اثری در محل گزیدگی مشاهده نمیشود اما این امکان نیز وجود دارد که پشه ها خود عامل انتقال بیماری باشند که این احتمال بیشتر به محل سکونت فرد بستگی دارد .    

علاوه بر این ممکن است فرد نسبت به پشه گزیدگی حساسیت داشته و واکنش های منفی نشان دهد که به طور مثال در صورت بروز علائمی چون تنگی نفس یا ورم گلو لازم است به سرعت با پزشک مشورت شود . خارش و التهاب پوست از علائم پشه گزیدگی می باشد .    

در این مطلب به برخی از روش های ساده برای درمان پشه گزیدگی اشاره شده :

بلغور جو : این ماده حاوی ترکیبهای خاصی با ویژگی ضد تحریک و سوزش است و به همین دلیل میتواند خارش و ورم ناشی از گزیدگی را از بین ببرد . تهیه خمیر بلغور جو از طریق ترکیب آن با آب و قرار دادن آن روی محل گزیدگی به مدت 10 دقیقه شفابخش خواهد بود .     

قرار دادن یخ : دمای سرد کاهش دهنده التهاب است . سرما همچنین با بی حس کردن پوست میتواند برای مدت زمان کوتاهی اثرات خارش را از بین ببرد . برای تسکین پشه گزیدگی میتوان کیسه حاوی یخ خرد شده را روی محل گزیدگی قرار داد اما از آنجایی که ممکن است به پوست آسیب برساند نباید مدت زمان طولانی آن را روی پوست قرار داد .

عسل : این ماده دارای خواص ضد التهابی و آنتی باکتریال است . استفاده از این ماده شیرین یکی از رایجترین روشهای درمانی خانگی است . عسل از سابقه ای چند صد ساله در دانش پزشکی برخوردار است و برای درمان گزیدگی ها و بیماریهای مختلف کارکردهای متعددی دارد . قرار دادن یک قطره کوچک از عسل در محل گزیدگی ، خارش ناشی از آن را تسکین میدهد .   

آلوئه ورا : این گیاه علاوه بر کاربرد تزیینی ، حاوی خواصی است که در درمان بیماریهایی همچون پسوریازیس ، تبخال و یبوست کاربرد دارد . همچنین ژل آلوئه ورا به دلیل دارا بودن خواص ضدالتهابی به تسکین زخمهای جزیی و عفونتهای معمولی کمک میکند و برای درمان پشه گزیدگی نیز مناسب است .

جوش شیرین : از جوش شیرین که تقریبا در تمامی خانه ها وجود دارد میتوان برای موارد متعددی از شیرینی پزی گرفته تا تمیز کردن لوله فاضلاب استفاده کرد . این ماده همچنین یک روش درمانی برای درمان عوارض پشه گزیدگی به حساب میآید .

ریحان : نتایج بررسی های حاکی از آن است که این سبزی حاوی ترکیب های شیمیایی است که میتوانند در درمان خارش موثر باشند . برای بهره بردن از خواص این سبزی باید مقداری از ریحان خشک شده را داخل آب جوشاند و این جوشانده را پس از سرد شدن روی پوست مالید تا خارش ناشی از پشه گزیدگی را از بین ببرد .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش