مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

 

چگونه دو بخش از یک سند را در ورد ویرایش کنیم ؟

ویرایش فایلهای متنی در نرمافزار Word از مجموعه نرمافزاری آفیس کار بسیار ساده ای است .

فایل موردنظرتان را در برنامه باز میکنید ، نشانگر ماوس را در بخشی که میخواهید ویرایش کنید قرار میدهید و با استفاده از ابزارهای موجود تغییرات موردنظر را اعمال میکنید .    

تا به حال قصد داشته اید بخشی از یک سند متنی را ویرایش کنید اما برای انجام ویرایش نیازمند مشاهده بخش دیگری از متن باشید ؟ برای مثال ممکن است بخواهید نمرات کسب شده تعدادی از دانش آموزان را مقابل نام آنها وارد کنید ، اما این نمرات در صفحه پنج فایل متنی شما در یک جدول نوشته شده باشد و مکانی که شما قصد دارید مجددا آنها را وارد کنید ، صفحه دو باشد .    

رایجترین روشی که بیشتر کاربران استفاده میکنند ، پرش میان صفحه دو و پنج است . به این ترتیب که از صفحه پنج نمره دانشآموز یا تعدادی از دانش آموزان را به حافظه میسپارند ، سپس به صفحه دو اسکرول میکنند و نمرات را وارد میکنند . مجددا به صفحه پنج مراجعه میکنند و این کار را آنقدر ادامه میدهند تا ویرایش های موردنظر به پایان برسد .    

دوست دارید روش ساده تری را در این شرایط استفاده کنید ؟

ویرایش همزمان دوبخش از یک سند متنی در نرم افزار ورد ، قابلیتی است که به شما در این شرایط کمک میکند .    

1 ـ  نرمافزار ورد را اجرا کرده و فایل موردنظرتان را در برنامه فراخوانی کنید .    

2 ـ از ریبون بالای نرمافزار به تب View مراجعه کرده و از میان گزینه های موجود روی Split کلیک کنید .    

3 ـ اکنون خطی افقی روی صفحه قرار میگیرد که با حرکت نشانگر ماوس شما بالا و پایین میشود . با کلیک روی بخش موردنظر که قصد دارید عملیات ویرایش را روی آن صورت دهید این خط ثابت شده و صفحه را به دو نیم تقسیم میکند .    

4 ـ اکنون فایل متنی شما به دو نیم تقسیم شده و هر قسمت از آن قابلیت جابه جایی و اسکرول را پشتیبانی میکند . کافی است در قسمت بالایی به صفحه دو بروید و قسمت پایین را به صفحه پنج اسکرول کنید . در ادامه محتوای موردنظر را از بخش پایینی مشاهده کرده و در بخش بالا ویرایش کنید .    

5 ـ در پایان با انتخاب مجدد تب View و کلیک روی Remove Split ، عملیات جداسازی صفحه غیرفعال شده و میتوانید فایل متنی خود را ذخیره کنید .    

توجه : پس از تقسیم صفحه به دو قسمت میتوانید با کشیدن و رها کردن مرز جداکننده صفحات ، فضای اختصاص یافته به هر بخش را کاهش یا افزایش دهید . 

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش