مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

 

آشنایی با پنج میانبر صفحه کلید در ویندوز

به عنوان یک کاربر ویندوز قطعا از میانبرهای صفحه کلید در محیط سیستم عامل و سایر برنامه های کاربردی آن استفاده کرده اید . اینها باعث میشوند سرعت کار شما به شدت افزایش پیدا کند . در حالی که همه ما با میانبرهای اصلی در ویندوز آشنایم ، مواردی نیز یافت میشود که یا از آنها بی اطلاعیم یا به ندرت از آنها بهره میبریم . در اینجا پنج مورد از آنها را برای شما فهرست میکنیم .    

هر برنامه و سیستم عامل دارای میانبرهای صفحه کلید خاص است که زندگی با آنها بسیار ساده تر میشود . اگر یاد بگیریم با صفحه کلید و میانبرها در برنامه ها و سیستم عامل به خوبی کار کنیم ، سرعت کار ما چندین برای افزایش مییابد .    

اما هر چقدر از این میانبرها به یاد داشته باشیم ، اغلب مواردی یافت میشود که یا از آنها به کلی بیخبریم ، یا به ندرت از آنها استفاده میکنیم . اکنون پنج مورد دیگر از آنها را ـ  که کمتر کسی از آنها با خبر است ـ  به شما معرفی میکنیم .    

۱– Win + Pause / Break میتوانید به اطلاعات سیستم خود از طریق Control Panel دسترسی داشته باشید ؛ اما در ویندوز 8 ، راه آسانتر این است که کلیدهای Win + X را فشار داده و گزینه System را انتخاب کنید . حتی ساده تر از این میتوانید به سرعت و با استفاده از کلیدهای Win + Pause / Break به اطلاعات جزئی سیستم دسترسی پیدا کنید .    

۲ – Alt + Print Screen کلید Print Screen یا همان Prt Scr برای عکسبرداری از کل صفحه نمایش شما به کار برده میشود . اما اگر بخواهید به سرعت از پنجره هایی که فعال است و تنها از همان پنجره و نه همه صفحه عکاسی کنید ، کافی است کلیدهای Alt + Prt Scr را فشار دهید . این کار نیاز به هر گونه ویرایش تصویر گرفته شده از صفحه نمایش را از بین میبرد .    

۳ – Win + E اکسپلورر ویندوز ، یکی از ابزارهایی است که روزانه چندین بار به آن مراجعه میکنیم . این ابزار را میتوان از طریق منوی Start یا به شکل عمومی تر با استفاده از آیکون Computer فعال کرد ؛ اما راه ساده تر برای اجرای آن ، استفاده از کلیدهای Win + E است که به این طریق از هر کجای سیستم عامل میتوانید به سرعت به اکسپلورر دسترسی داشته باشید .    

۴ – Ctrl + Shift + N حال که در اکسپلورر هستید ، شاید به آن نیاز دارید که در مسیر فعلی یک پوشه جدید ایجاد کنید . برای این کار میتوانید از Toolbar اکسپلورر کمک بگیرید و یا با کلیک راست، گزینه New Folder را انتخاب کنید ؛ اما راه ساده تری نیز وجود دارد و آن استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + N است.    

۵ – Win + Right Arrow + Enter برای خاموش کردن سیستم خود چند گزینه وجود دارد ، ولی ما به شما پیشنهاد میکنیم از ساده ترین راه ممکن که عبارت از کلیدهای ترکیبی Win + Right Arrow + Enter است ، استفاده کنید . در واقع با فشار همزمان دادن کلیدهای Win و کلید جهتدار سمت راست و در نهایت کلید Enter سیستم شما بدون نیاز به هیچ کار اضافی Shut Down خواهد شد .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش