مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

 

آموزش ترفند کاهش هزینه ی پیامک های همراه اول

هزینه ای اس ام اس سیم کارتهای همراه اول چند برابر شده در این جا روش کاهش این هزینه را با یک ترفند خاص بیان می کنیم . 

به طوری که قیمت SMSهای انگلیسی را تقریبا ۲ برابر ( از ۱۴تومان به ۲۲ تومان ) و قیمت SMS های فارسی را تقریبا نصف ( از ۱۴تومان به ۸ تومان ) کرده ! خوب در این شرایط که اکثر مردم از زبان فینگلیش استفاده می کنند طبیعتا ” این طرح به ضرر مردم و به نفع مخابرات است . اما در این ترفند قصد دارم روشی را را به شما معرفی کنم که به وسیله آن می توانید SMS های خود را انگلیسی ( یا فینگلیش ) تایپ کنید ولی هزینه آن را فارسی پرداخت کنید !! یعنی هزینه هر Sms را حدودا ” به یک سوم قیمتش کاهش دهید !  روش کار بسیار ساده است ! سیستم های موبایل در تمام جهان به طوری طراحی شده اند که هر SMS را که به غیر از زبان انگلیسی تایپ شود زبان خاص در نظر گرفته پس هزینه آن زبان خاص را ( که در این جا فارسی است ) حساب میکنند ، پس ما هم با استفاده از این قانون می توانیم SMS خود را انگلیسی تایپ کنیم ولی در آن از یک حرف فارسی یا یک کاراکتر فارسی استفاده کنیم .

توضیح اینکه شما پس از نوشتن متن SMS خود می توانید در آخر آن از کلمه فارسی “ بای ” استفاده کنید تا هزینه فارسی برای شما محاسبه شود ! همچنین می توانید از یک کاراکتر فارسی که مختص زبان فارسی است مانند علامت سوال فارسی ؟ ( نه ? ) در آخر یا هر کجای متن SMS استفاده کنید . 

چند نکته : 

1 - کاراکترهایی که مختص زبان فارسی هستند یعنی با زبان انگلیسی مشترک نیستند و استفاده از آنها باعث تغییر نوع SMS از انگلیسی به فارسی می شود عبارتند از : ؟ و ، و ؛ و \ . توضیح اینکه اگر در حین نوشتن Sms زبان گوشی خود را به فارسی تغییر دهید و از یکی از این علایم استفاده کنید تعرفه SMS شما به فارسی تغییر می کند !

اما اگر از کاراکترهای مشترک بین زبان انگلیسی و فارسی مانند ! و – و . و : و () استفاده کنید تعرفه SMS شما همان انگلیسی می ماند مگر اینکه از یک حرف یا کلمه فارسی در متن SMS خود استفاده کنید . 

2 - استفاده از این روش در همه حال به سود شماست یعنی چه زمانی که SMS شما طولانی باشد و چه زمانی که آن کوتاه باشد . توضیح اینکه اگر متن SMS شما کوتاه باشد ( تا ۷۰ کاراکتر ) هزینه محاسبه شده برای شما از ۲۲ تومان به ۸ تومان کاهش می یابد همچنین اگر متن Sms شما بین ۷۰ تا ۱۴۰ کاراکتر باشد هزینه شما از ۲۲ تومان به ۱۶ تومان کاهش می یابد و اگر متن شما بین ۱۴۰ تا ۲۱۰ کاراکتر داشته باشد هزینه SMS شما از ۴۵ تومان به ۲۴ تومان کاهش می یابد و این روند صعودی همچنان ادامه دارد ! بنابراین این ترفند در همه مواقع به کار می آید . 

3 - من به شما توصیه میکنم بهترین روش برای استفاده از این ترفند به کار بردن یک ویرگول (،) به زبان فارسی در متن SMS است زیرا هم ساده است و هم جلب توجه نمیکند !  این ترفندها می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند .

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش