مجله مجازی تیونر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

عضویت در کانال عشق ماشین

عضویت در کانال عشق ماشین !

فروشگاه تیونرشاپ

بررسی لکسوز 2017

شنبه 29 فروردین 1394

 

بررسی لکسوز 2017

به گزارش مجله مجازی به نقل از موتورینگ [ وبسایت خودرویی استرالیا ] ، پیل سوختی تویوتا در خطوط تولید برند فوق لوکس لکسوس هم مورد استفاده قرار خواهد گرفت . بر اساس این خبر که در کاراسکووپس هم انتشار یافته لکسوس مدل ال اس کاندید به کارگیری این فناوری است .


مهندسان تویوتا باید راهی پیدا کنند تا 2 مخزن سوخت هیدروژن را در لکسوس ال اس جانمایی کنند ، در خودروی سدان میرای که اولین خودروی هیدروژنی تولید انبوه تویوتا به حساب می آید ، یکی از این دو مخزن زیر صندلی سرنشین عقب و دیگری بین تاقچه و صندوق عقب خودرو جاسازی شده است. باتری این فناوری هم که 150 کیلووات است زیر صندلی های جلو جانمایی شده و وزن آن تقریباً 2100 کیلوگرم است . به این ترتیب و با وجود این مخازن و باتری ، وزن لکسوس ال اس در نوع هیدروژنی 175 کیلوگرم از نوع بنزین سوز آن سنگین تر است ؛ اما وزن آن به میرای نمی رسد . در حال حاضر میرای با یک بار سوخت گیری 480 کیلومتر را طی می کند . البته در ظاهر خودرو هم کمی اثر می گذارد چون برای جاسازی سیستم خنک کننده ، خودرو در بخش جلو کمی کشیده تر شود .
ال اس بنزینی که در 7 ساله گذشته با 600 اسب بخار توان امتحان خود را پس داده باید حیات جدیدی را از سال 2017 شروع کند . از تقریباً 8000 دستگاه خودرویی که در سال 2014 از این مدل به فروش رسید نزدیک به 70 دستگاه از نوع هیبریدی بود . ضمن آن که اگر قرار باشد قیمت لکسوس هیبریدی نزدیک به 120 هزار دلار باشد ، مانع مهمی برای رونق فروش آن خواهد بود .

 

 

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش